Jeg er begyndt at tilfredstille mig selv og har
gjordt det gennem nogen tid. Jeg har brug for at hidse mig selv op når jeg gør
det så jeg sidder foran computeren med bukser og underbukser lige trukket ned
mens jeg ser porno. Men jeg ser faktisk kun blød pigeporno, det andet siger mig
ikk så meget. Når jeg er blevet færdig skynder jeg mig og hive bukserne op igen
og trykke væk fra det for jeg har altid dårlig samvittighed over at have set
det og lover altid mig selv at jeg ikke vil se det mere for jeg er flov over at
se pigeporno og sidde med bukserne nede samtidig. Men det ender jo med at jeg
får lyst igen et par dage efter og så gør jeg det igen og ser blød pigeporno.
Er det sikkert at jeg er til piger når jeg ser pigeporno mens jeg
tilfredstiller? Kan det ændre sig? Jeg tør desværre ikk snakke med mine
veninder om onani. Håber i gider svare mig.
Kære dig, tak fordi du skriver ind.
Jeg kan godt forstå, at du kan blive i tvivl om din seksualitet, når du oplever, at det er især pigeporno, der tænder dig. Men det betyder ikke nødvendigvis, at du er til piger. Det kan være, at du er til piger, men det kan også være, at det er den type porno, du bedst kan lide at se. Det er meget forskelligt, hvad man bliver tændt af, og det er ikke altid det samme som, hvem man er tiltrukket af i virkeligheden.
Du spørger også, om det kan ændre sig, og ja. Det kan være med tiden du finder ud af noget andet om dig selv, eller noget andet porno tænder dig. Du behøver ikke at finde ud af lige nu, om du er til piger, drenge eller begge dele. Du må gerne tage den tid du har brug for, og mærke efter, hvad der føles rigtigt for dig.
Jeg lægger også mærke til, at du skriver, at du får dårlig samvittighed og bliver flov over at onanere og se porno. Men der er ikke noget forkert i hverken at onanere eller se porno, og det er helt normalt at være nysgerrig på sin egen krop og seksualitet.
Kh Lisa :)
Vi har modtaget 5115 spørgsmål og givet 7588 svar de sidste 18 år