Brevkassen ⟩

Brevkassespørgsmål

Det er for dårligt

Indsendt af "" på 7 år

Kære ungzone

jeg elsker virkelig at man kan skrive ind til jer om alle mine problemer så først vil jeg sige tak! Men jeg har baare prøvet at kigge lidt og der står altså at i vil svare sådan cirka inden for 2-3 dage og hvis i har travlt så lidt længere. men altså jeg har stadigvæk ikke fået svar på mine breve og jeg sendte dem ind for 2 uger siden cirka. og jeg elsker jeres hjemmeside  det er ikke det det er bare ja... lidt irreterende (når man er så utålmodig som mig ???? )

kh en der (VIRKELIG) elsker jeres hjemmeside! (men err LIDT skuffet)

love u

Besvarelser

Svar fra Martin

Hej med dig,

Vi kan godt forstå, at det er super irriterende at skulle vente. Det er korrekt at vi skriver 2-3 dage, men ja, lige for tiden har vi lidt færre frivillige og folk har travlt med eksaminer - så det tager lidt ekstra tid.

Vi arbejder løbende på at få flere frivillige ind, men det tager også tid. Vi gør hvad vi kan.

Håber du kan vente lidt endnu. Vi skal nok få svaret dig, når vi når til dit spørgsmål.

De bedste hilsner,
Martin

Vær opmærksom på: Disse svar skal kun ses, som ekstra råd, set fra en ungs synsvinkel. Svarene i denne brevkasse er skrevet af unge og kan IKKE sidestilles med professionel rådgivning. Hvis du tror du har en sygdom, eller hvis du har psykiske problemer, skal du gå til din læge og/eller snakke med en voksen du stoler på. Find yderligere hjælp disse steder.

Hvad kan vi hjælpe dig med?

Vi har modtaget 5078 spørgsmål og givet 7551 svar de sidste 18 år

Alkohol og stofferEtnicitetFamilieFlytte hjemmefraForelskelseGraviditetKrop og sundhedKærester og forholdMobningPersonlige problemerSeksualitetSex og samlivUddannelseVenner Andre ting
Skriv til os ⟩ 100% anonymt · 100% gratis

Flere spørgsmål om andre ting

Ny klasse

Jeg skal være sammen med min nye klasse næste år vi bliver slået sammen parallelklassen og min k...

Det er ikke så vigtigt

Hej ung zone:))Jeg elsker den her brevkasse og i giver altid de bedste svar!Jeg vil bare gerne vide ...

Nye Pladser

Hej. I min klasse har vi lige fået nye pladser. Det plejer at være fedt men jeg syntes jeg har få...

Hvordan finder man sig selv efter havde mistet sin tryghed

min tryghed er i en pædago som er stopet ved ikke hvad jeg skal gøre af mig selv...

Viden om tyveri

Nogen af de ande drenge spurgte om jeg ville med op i Føtex i det store frikvarter. Vi må godt gå...