Brevkassespørgsmål
Gå i stiletter
Indsendt af "Anonym" på 33 år
hej jeg hedder Tomas og jeg elsker gå i stiletter. går mest i dem hjemme, men her prøvet gå en tur til en sko butik for at prøve nogle andre stiletter. min kæreste synes ikke så meget om det. kan du hjælpe mig med det eller kender I nogen som har samme interesse ?
Svar fra Michele
Hej Thomas
Det er det jeg vil kalde fetish, at du har et fetish for stilletter, det er skam ikke forkert at have fetish for noget. Men det klart der er delte meninger om, hvilke der er gode og andre dårlige. Lad dig ikke påvirke af andres syn på det, har du det bedst med det så er det det du går i af og til. Din kæreste har valgt, at være sammen med dig så må hun tage det med.
Mvh. Michele chat/brevkasserådgiver
Svar fra Martin
Hej Tomas.
At du synes om en ting, skal du bare holde ved. Vi har alle sammen nogle interesser der ligger uden for "normalen" og det skal der bare være plads til. Om andre folk så acceptere det, må bare være en chance man tager... ikke alle kan acceptere forskelligheder.
Søg på Google og så finder du sikkert andre der har samme interesse, man er stort set aldrig alene på sådan nogle punkter.
Held og lykke,
_Martin
Hvad kan vi hjælpe dig med?
Vi har modtaget 5086 spørgsmål og givet 7551 svar de sidste 18 år