Indsend dine spørgsmål

Vi står altid klar til at hjælpe dig

Skriv til brevkassen

100% anonymt · 100% gratis

Vi har modtaget 5061 spørgsmål og givet 7541 svar de sidste 18 år
2015-07-12T00:47:11: 2015-07-26T22:02:13: 1

Brevkassespørgsmål

Blod efter onani

Indsendt af pige pÃ¥ 12 år


Hej TheLove,

Jeg har onaneret med min hårbørste. men den har et but og der ser jeg altid det der væske der er i en fisse. Jeg er bange fordi denne gang så jeg blod og jeg har lige haft mens, men nu kommer der blod og jeg er bange og ved ikke hvad jeg skal gøre. Jeg er bange på mange måder og jeg vil ikke være tiltrukket til det, men det svært.

HJÆÆÆÆÆÆLP!
pige
Sex og samliv

Sex og samliv

Se flere

Besvarelser

2015-07-23T10:06:04 1
Cæcilie
Hej "Ano",

Onani er ganske almindeligt for baade drenge og piger, og foelelsen af begaer er ikke noget at skamme sig over.
Men det er selvfoelgelig vigtigt at vaere forsigtig med hvad du bruger. Hvis der kommer blod, kan det enten vaere, (som du selv siger) fordi du lige har haft menstruation. Men det kan ogsaa vaere din boerste som kan have revet dig. Hvis det goer ondt, vil jeg raade dig at tage en tur til laegen og faa det tjekket.
Og saa ville jeg ogsaa raade dig til at finde noget andet end din boerste hvis det er den, der har faaet dig til at bloede.

Jeg haaber at du kan bruge mit raad, og at du finder en god loesning paa dit problem.\

Mvh

Caecilie Roenje

Vær opmærksom på: Disse svar skal kun ses, som ekstra råd, set fra en ungs synsvinkel. Svarene i denne brevkasse er skrevet af unge og kan IKKE sidestilles med professionel rådgivning. Hvis du tror du har en sygdom, eller hvis du har psykiske problemer, skal du gå til din læge og/eller snakke med en voksen du stoler på. Find yderligere hjælp disse steder.

Har du et godt råd?

Flere spørgsmål om sex og samliv

Min venindes kæreste har bollet udenom

En af mine veninder har en kæreste. Jeg har sÃ¥ hørt fra min storebror at hendes kæreste havde vÃ...

Emne: Onani

Hej brevkasse jeg har i lang tid søgt og gjort alt muligt men aner seriøst ikke hvordan man onaner...

Er vi bollevenner eller kærester

jeg er en 13 årige pige fra Nordjylland og har en "kæreste" men vi er bare mere bollevenner end vi...

HÃ¥r

Er der normalt at fjerne sine hår dernede, hvis man skal have sex? Er der mange der gør det? Hvad ...

mine kærester er slået op, og tror det er på grund af jeg ik vil være sex

okay så min ex kæreste er lige slået op med mig, jeg er 13 og min ex er 13 men jeg er et halvt å...

Sex

Hurtig spørgsmål:jeg har bare set lidt forskelligt om hvor gammel man skal være for at have sex, ...

megaaa pinligt!!

Hej BrevkasseI går gik mine forældre sammen ind på mit værelse, imens jeg brugte min vibrator og...

P-piller uden forældretilladelse

Hej, jeg er en pige på 15 der har fået en kæreste for første gang, og vi har sex nogle gange. Je...

Er det fortideligt at begynde at onanere?

Hej Ung Zone!Det er fordi at jeg er lige begyndt at onanere, men jeg er kun elve...Det hele startede...

"Vil lige slutte med at sige tusinde tak for en fed brevkasse, jeg synes det er så cool at i hjælper så mange unge med deres problemer.."

- Anonym