Vi står altid klar til at hjælpe dig
Skriv til brevkassen100% anonymt · 100% gratis
Indsendt af dreng pÃ¥ 28 år
Anonym
Indsendt af
dreng på
28 år
Hej Andrez :-)
Hvor er det dejligt, at du prøver dig frem seksuelt og finder ud af, hvad der er godt for dig. At man som dreng godt kan lide at onanere analt betyder bestemt ikke, at man er bøsse, selvom mange desværre tror, at de to ting hænger sammen.
Du spørger, hvad du kan bruge til at onanere analt. Der er altid dildoer og butt plugs, men dem skriver du ikke er en mulighed. Derudover er det i teorien bare fantasien, der sætter grænsen. Du kan overveje nogle grøntsager eller ting i dit hjem. Det er dog bare vigtigt, at du sørger for, at genstanden ikke er for skarp, spids eller af glas. Du skal også huske at gøre genstanden ren før og efter brug - overvej måske at putte en kondom på. På den måde undgår du nogle bakterier og onanien forløber nemmere.
Jeg håber, at mit svar kan hjælpe dig :-) Held og lykke herfra i hvert fald! :)
VH.
Gustav
Vær opmærksom på: Disse svar skal kun ses, som ekstra råd, set fra en ungs synsvinkel. Svarene i denne brevkasse er skrevet af unge og kan IKKE sidestilles med professionel rådgivning. Hvis du tror du har en sygdom, eller hvis du har psykiske problemer, skal du gå til din læge og/eller snakke med en voksen du stoler på. Find yderligere hjælp disse steder.
Vi har modtaget 5078 spørgsmål og givet 7551 svar de sidste 18 år
100% anonymt · 100% gratis
"Hej UngZone, og tak for jeres pålidelige brevkasse, som jeg har haft meget gavn af, da jeg har skrevet ind til jer før."
- Anonym