Brevkassespørgsmål
Hvad vil han?
Hej the love, tusind tak for hjælpen så mange gange før!
Jeg er kommet i den heldige situation at møde den her super søde fyr, han er lidt over et år ældre end mig.
Vi mødtes igennem vennerne, og da vi til en fest var ret fulde begge to, endte vi med at kysse og sådan, vi var sammen i de næste 3 dage, dog kun fordi det var festival (Dette var i sommerferien)
Vi aftalte den sidste dag, at prøve at føre det videre og se om der kunne blive noget imellem os. Vi skrev sammen i noget tid, og mødtes et par gange om ugen. En af gangene skulle jeg sove hos ham og det endte ud i vi havde sex.. Efter det har jeg sovet hos ham 5 gange og vi har også haft sex der, hvilket jeg har det fint med. Det har dog været imens vi har været berusede 5 ud af de 6 gange..
Vi fandt så ud af at vi havde noget, men efter en uge, var vi sådan begge i tvivl.. Han fortalte mig at han ville blive vildt jaloux hvis han så mig med en anden og sådan, men samtidig var han begyndt ikke at svare på mine beskeder og en enkelt gang kommet 2 timer forsent da jeg skulle sove hos ham, så jeg var smuttet da kl blev 6 om morgnen.
Mit spørgsmål er nu, udnyttede han mig?
Jeg har spurgt ham hvad han vil og om der er noget mellem os, han siger at han føler der er noget mellem os, men han ved ikke om vi har noget.
Bruger han mig bare? Som en ven med "fordele" og er jeg droppet nu.. han svarer næsten aldrig og jeg lader der gå dage imellem at vi skriver.. vi har mulighed for at se hinanden 1 gang om ugen og så i weekenden + fredag, for jeg bor liidt væk, så kan han være sprunget fra pga det?
Jeg er helt væk i forhold til hvad jeg skal gøre, kan slet ikke finde ud af det.. Skal jeg droppe ham inden han dropper mig? Eller burde jeg få en rigtig snak med ham?
Har følt mig rigtig naiv, og vil heller ikke være hans lille manipulations dukke.. Men har faktisk følelser for drengen.. så det gør det hele lidt svært, når han står og siger at han ville blive jaloux og faktisk godt kan lide mig..
Det skal lige siges at han har udnyttet en enkelt pige før, hvilket han selv har indrømmet og sagt at det ville han ihvertfald ikke gøre igen.. Men.. hvad gør jeg?