Vi står altid klar til at hjælpe dig
Skriv til brevkassen100% anonymt · 100% gratis
Indsendt af pige på 12 år
Anonym
Indsendt af
pige på
12 år
Hej Elisa :-)
Det lyder da dejligt, at du har fundet nogle drenge, som du synes er søde. Men jeg kan godt forstå, at det så bliver forvirrende, hvem du så skal bygge noget videre med.
Du skriver, at du er til søde, høje og kloge fyre, og at de tre drenge lever hver især op til 2 af de to kriterier. Men hvad kan du ellers lide ved en dreng? Skal de være sjove? Have et sødt smil? Skal I måske have nogle fælles interesser? Det kan måske hjælpe dig til at finde ud af, om der er en af fyrene, der er mere tiltrækkende end de to andre. Derudover så vil jeg sige, at du skal gå efter din mavefornemmelse. Er der en, som fanger din interesse bare en lille smule mere end de andre? For så er der måske noget der at bygge videre på.
Mine råd kan måske virke uoverskuelige, når man står i din situation. Derfor vil jeg også sige, at du skal tage en dag af gangen.
Jeg håber, at det kunne hjælpe dig lidt og jeg ønsker dig al held og lykke :)
VH.
Gustav
Vær opmærksom på: Disse svar skal kun ses, som ekstra råd, set fra en ungs synsvinkel. Svarene i denne brevkasse er skrevet af unge og kan IKKE sidestilles med professionel rådgivning. Hvis du tror du har en sygdom, eller hvis du har psykiske problemer, skal du gå til din læge og/eller snakke med en voksen du stoler på. Find yderligere hjælp disse steder.
Vi har modtaget 5078 spørgsmål og givet 7551 svar de sidste 18 år
100% anonymt · 100% gratis
"..tak for en god brevkasse. I er kommet med svar på flere af mine spørgsmål, som har været rigtig brugbare."
- Anonym