Vi står altid klar til at hjælpe dig
Skriv til brevkassen100% anonymt · 100% gratis
Indsendt af dreng på 15 år
Anonym
Indsendt af
dreng på
15 år
Hejsa,
Det lyder som en rigtig ubehagelig situation, og jeg kan godt forstå du er frustreret og ked af det. For det første håber jeg virkelig din lærer har snakket med den dreng, som hev tøjet af dig, for det er på ingen måde i orden! Det er mobning, det er dybt krænkende og kan på ingen måder accepteres. Det er jeg ked af du har oplevet. Det er super sejt, at du har snakket med en lærer om det! Det kan godt være svært for nogle, når det handler om ting, som kan være lidt pinligt, så det er godt gået. Men når nu drillerierne fortsætter, vil jeg måske foreslå, at du snakker med ham igen, eller måske en anden lærer, for det er ikke okay at de andre driller dig.
Den gennemsnitlige danske mands penis 14,9 cm i erigeret tilstand, hvilket er cirka det samme som din, så din penis er slet ikke unormal. Derudover er du kun 15 år gammel, og den kan derfor sagtens nå at vokse sig større. Kvindens skede er faktisk også kun 7-12 cm, så det er ikke nødvendigt at have en særligt stor penis, for at kunne have tilfredsstillende og god sex.
Jeg håber du finder en løsning til at få stoppet drillerierne, for det er uacceptabelt! Og jeg håber du kunne bruge mit svar, og ellers er du altid velkommen til at skrive ind igen :-)
Mange hilsner fra Regitze
Vær opmærksom på: Disse svar skal kun ses, som ekstra råd, set fra en ungs synsvinkel. Svarene i denne brevkasse er skrevet af unge og kan IKKE sidestilles med professionel rådgivning. Hvis du tror du har en sygdom, eller hvis du har psykiske problemer, skal du gå til din læge og/eller snakke med en voksen du stoler på. Find yderligere hjælp disse steder.
Vi har modtaget 3644 spørgsmål og givet 6229 svar de sidste 12 år
100% anonymt · 100% gratis
"..tak for en mega fed brevkasse, den er super"
- Anonym